Відео - ЗАДУБРІВСЬКИЙ СВЯЩЕНИК ВТІК ВІД ПРИХОЖАН ХРАМУ, ЯКІ ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗА ПЕРЕХІД ДО ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ

 

Ще вчора та й нині зранку, як стверджують громадські активісти села Задубрівка, їхній священик

о.Леонід  Делікатний обіцяв, що проведе обряд хрещення і прийде на збори релігійної громади церкви Святого Архистратига Михаїла с.Задубрівка Заставнівського району, навіть стверджував, що він «патріот» і добре все розуміє.

Громада, так і не дочекавшись  настоятеля храму,який невідомо куди подівся, дружнозібралася у маленькому сільському клубі. Прочитавши молитву (українською мовою) разом із запрошеними на збори священиками УПЦ КП, отцями Володимиром та Назарієм, виконавши Гімн України, розпочала збори, на порядок денний яких винесла питання, які стосуються переходу із юрисдикції Московського патріархату до ПЦУ, зміни в Статуті церкви, звернення до Митрополита Чернівецького і Буковинського ПЦУ Данила щодо пастирської опіки та обрання нової парафіяльної ради.

Обравши головою зборів Анжелу Богуш, секретарем Марію   Андрійчук, вислухавши виступаючих Анатолія Лищука, голову «атовців» села, Миколу Івасюка, Сергія Нагуляка, Володимира Кокіса, Сідорію Коропецьку, Василя Скрипника, Олександра Андрійчука, які явно обурені, що священик зігнорував ними, показав неповагу до людей, водночасзакликали односельчан голосувати за зміну назви релігійної громади.

На це є певні підстави, адже більшість жителів давно свідома того, що їхня церква підпорядкована країні-агресору, що мають бути відповідальними за це історичне рішення перед своїми дітьми, перед майбутнім села й України.

Лічильній комісії було неважко рахувати голоси, адже рішення за перехід до ПЦУ підтримали 158 учасників зборів, жодного «проти», як і жодного «утримались».  Позитивно ухвалили й інші три питання. Вирішували як правильно вчинити, аби  нова парафіяльна рада, як головний розпорядник майна, отримала ключі від церкви.

Отже, аби не  створювати протистоянь з тими членами релігійної громади, котрі підтримують священика і не прийшли на збори, вирішили наступної неділі прийти на літургію і цивілізовано організувати передачу церковного майна.

Жителі села щиро вітали один одного з довгоочікуваною  подією, але не обійшлося без «ложки дьогтю»…

 Священик УПЦ (Московського патріархату) сусіднього села Шубранець з’явився неподалік клубу зовсім несподівано.

Коли його запитал,и чи він не відає де його коллега, о.Леонід і щойого привело до Задубрівки, відповів: «Не знаю де отець, а я приїхав у гості…»

До кого?..Відповіді немає. 

Одне слово, його «розвідка боєм» не вдалася, бо її зірвали самі ж жителі села, котрі явно не хочуть більше бачити в українському селі ані його, ані йому подібних…

Автор: Світлана Масловська

Автор відео: Панзига Олександр

Поділися з друзями

Ви не можете коментувати. Зареєструйтесь

Top